Кольорова картопля української селекції користується високим попитом

12 вересня 2019 151 0
Кольорова картопля української селекції користується високим попитом
Kurkul.comКольорова картопля української селекції користується високим попитом

Науковці Інституту картоплярства НААН України вивели кольорову картоплю. Сорти якої користуються високим попитом серед покупців. Про це повідомила завідувачка відділу науково-інформаційного та консалтингового забезпечення Інституту картоплярства НААН України Світланою Шмунь в інтерв’ю Kurkul.com.

«Цікавинкою і великим досягненням для нашої наукової установи є створені сорти з кольоровою м’якоттю. До таких належить Солоха. Ця бульба у розрізі  темно-фіолетова. З рожевим забарвленням середньопізній, столового призначення сорт Хортиця», — зазначила вона.

За словами Світлани Шмунь, новинки створені методом гібридизації з дикими формами картоплі. Українські селекціонери виростили кольорову картоплю вперше. Одним із авторів цього сорту є Микола Фурдига.

«Ми таким чином наслідуємо світові тенденції. Ці сорти внесені до Державного реєстру, вже завоювали невелику нішу у ресторанному бізнесі, гіпермаркетах. Кілограм кольорової картоплі коштує дорожче за звичайну. Незважаючи на ціну, її розбирають, як гарячі пиріжки. За нашими спостереженнями, до цього продукту проявляє великий інтерес молодь», — повідомила Світлана Шмунь.

За її словами, кольорова картопля вважається дієтичною та має великий  вміст антиоксидантів.

Сорт Солоха не втрачає свій колір при запіканні. Якщо його поєднати з картоплею з білою, жовтою чи кремовою м’якоттю, вийде ексклюзивне блюдо.

«У нинішньому році ми уклали ліцензійні договори на вирощування Солохи і її реалізацію з рядом господарств. Оскільки у торговельній мережі кольорової картоплі не вистачає, під її вирощування плануємо виділити додаткові площі», — додала Світлана Шмунь.

Виконано за допомогою Disqus