В Україні майже на третину зросла прибутковість виробництва молока

4 листопада 2019 190 0
В Україні майже на третину зросла прибутковість виробництва молока
АгроЮг

Протягом всього двох місяців осені 2019 р. прибутковість виробництва молока зросла на 28%. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«В жовтні зростання склало 9,3% до вересня — менше, ніж зазвичай (середній показник був 11%). Можливо зростання було нижчим, ніж зазвичай, тому що показник УМІ був вже дуже високим», — зазначив Андрій Ярмак.

Він підкреслив, що зростання Українського молочного індексу (УМІ) відбувалося, переважно, за рахунок зниження вартості кормів, хоча й ціни на молоко продовжували зростати. Найбільше здешевлення відбулося в сегменті соняшникового шроту (понад 18% за місяць).

Динаміка зміни УМІ:

  • УМІ в жовтні 2019 р. вже в півтора рази перевищував минулорічний;
  • УМІ в вересні 2019 р. був на 28,8% вищим, ніж в середньому за останні 8 років для цього місяця;
  • накопичувально за перші десять місяців поточного року УМІ був вищим за минулорічний вже на 25,4%;
  • УМІ був вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 16,9% і був найкращим за всю історію спостережень.

«За останні вісім років УМІ в листопаді, як правило, зростав. Середнє зростання складало 3,6%. Але було два роки, коли УМІ в листопаді падав. І це якраз були роки, коли цей показник в жовтні вже був дуже високим. Отже, цілком імовірно, що це може статися й в 2019 році», — спрогнозував експерт.

Читати за темою: Технопрорив у сімейному виробництві молока

Виконано за допомогою Disqus