Відкриття ринку землі негативно позначиться на тваринництві. Наразі це вже на собі відчула голова фермерського господарства «Фортуна-2015» Катерина Скрильник. Повідомляють fakty.ua.
«Живність треба чимось годувати, а значить, потрібні пасовища, потрібна земля, щоб вирощувати корм худобі. Тому господарства стали скорочувати поголів'я, щоб зібрати гроші на покупку землі. У зв'язку з цим все інше для багатьох відійшло на другий план», — розповіла фермерка.
Читати за темою: Для кого запрацює ринок землі ― колонка редактора
Також вона додала, що через майбутнє відкриття ринку землі багато проектів призупиняються.
«Наші партнери з Ізраїлю не розуміють, що буде після цього в Україні. У них орні землі ніхто не продає, бо це спадщина держави. Там їх можна тільки орендувати. Ізраїльтяни кажуть: «Влада тимчасова, а земля стала», — сказала Катерина Скрильник.
Наразі на сімейній фермі Скрильніков, яка розміщується в колишньому старому пташнику в селі Бутенки на Полтавщині, є 39 корів, 52 голови молодняку, п'ять коней і один бик.
Наразі подружжя Сінельникових планує зайнятись виготовленням сирів, хочуть купити обладнання в Ізраїлі.
«Вартість лінії відносно невелика, але справа стопориться через складність отримання кредитів. А інвестори не поспішають вкладати гроші в молочну сферу, яка ледь дихає. Хоча, якщо все піде добре, на п'ятий рік виробництва вже можна буде отримувати прибуток», — додала фермерка.
На її думку, в Україні існує багато перешкод для виробників. Тому що держава не зацікавлена в підтримці малих власників. З цього року фермерам, які працюють в тваринництві, перестали повертати 20% податок.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.