Виручка від експорту овочів впала до 5-річного мінімуму

2 грудня 2019 117 0
Виручка від експорту овочів впала до 5-річного мінімуму

Україна за 10 місяців 2019 р. експортувала овочів (без урахування бобових культур і грибів) на загальну суму $25,1 млн, що на 24% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Експортна виручка в звітний період є найменшою мінімум за останні 5 років, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

За словами виконавчого директора УПОА Семена Крамаренко, основною причиною такого істотного зниження показників є зменшення обсягів експорту тепличної продукції. Так, томати, які в останні роки приносили Україні максимальну експортну виручку в сегменті овочів в цьому році поступилися лідерством замороженим овочам.

За 10 місяців поточного року Україна експортувала 6,5 тис. т заморожених овочів, загальною вартістю $6,3 млн. У вартісному вираженні експорт зменшився на 8%, в той час як в натуральному вираженні експорт залишився на рівні минулого року.

При цьому, станом на 1 листопада Україна поставила за кордон 7,8 тис. т томатів загальною вартістю $4,8 млн. У порівнянні з 2018 р. експорт знизився на 43% і на 49% відповідно. Більш того, обсяг поставлених за рубіж томатів скоротився в 2,5 рази за останні 5 років.

Виконавчий директор УПОА зазначив, що основними ринками збуту українських томатів залишаються Польща і Білорусь, які надалі реекспортують цю продукцію. Одним з варіантів для поліпшення ситуації експерти Української плодоовочевої асоціації бачать пошук нових ринків збуту томатів.

За словами директора з розвитку УПОА Катерини Звєрєвої, одним з найбільш перспективних ринків збуту, за словами директора з розвитку УПОА, є Румунія, яка щорічно імпортує томати більш ніж на $ 150 млн за досить високими цінами.

«Також українським експортерам слід звернути увагу на ринок Близького Сходу. Але тут мова йде виключно про преміальному сегменті і продукції з високими стандартами. Поставки томатів в Дубаї можливо здійснити виключно авіатранспортом і зараз далеко не всі виробники готові до такої тонкої роботи. Що стосується поставок продукції морським транспортом, то варто відзначити таку країну як Саудівська Аравія. Час на перевезення продукції з одеського порту в порти Саудівської Аравії становить в середньому 10-12 днів, що дозволяє зберегти кондиції товару. Тому варіанти для поліпшення ситуації на ринку тепличної продукції є, але для цього потрібно інвестувати в розвиток і маркетинг», — запевнила директор з розвитку УПОА.

Виконано за допомогою Disqus

+ 32° ... + 15°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

50%