Сольський повідомив ціну земельних ділянок після впровадження ринку землі

13 січня 2020 8858 0
Сольський повідомив ціну земельних ділянок після впровадження ринку землі
Kurkul.comСольський повідомив ціну земельних ділянок після впровадження ринку землі

До 1 січня 2030 р. ціна продажу земельних ділянок (паїв) не може бути меншою за її нормативну грошову оцінку (27 499 грн / 1 га ріллі). Про це повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольский під час публічного обговорення земельної реформи на тему «Як змінився законопроект про обіг земель після правок?».

Також він додав, що придбати землю зможуть тільки фізичні особи, які є громадянами України, (юридичні особи, створені громадянами України), а допуск для іноземців можливий буде лише за відповідним рішенням референдуму.

Згідно з повідомленням, іноземці також не зможуть придбати землю ближче 50 км, від кордону для юридичних осіб учасниками яких є іноземці. Обмеження на отримання землі накладається на держави агресори  та члени терористичних організацій. 

Процес отримання земель буде проводитись через нотаріуса, який буде перевіряти угоду покупця  та кількість земель, які підприємства уже мають у власності. Розраховуватись буде дозволено лише безготівково.

Для банків набуття земель буде можливе лише через стягнення як предмет застави. Або ж відбуватиметься процес конфіскацій.

«Якщо одна фізична особа має у володінні, наприклад 1 тис. га і одночасно як юрособа має 6 тис. га, то ця особа сукупно володіє 7 тис. га і може докупити як юрособа 3 тис. га або як фізособа відповідну кількість», — сказав Микола Сольский.

Читайте також: Розпочалося публічне обговорення фінальної версії закону про ринок землі

Виконано за допомогою Disqus