Українські виробники пального закликають уряд запровадити мита на російське дизпальне

21 січня 2020 361 0

Укргазвидобування, «Укрнафта» та «Укртатнафта» випустили спільну заяву, у якій просять Мінекономіки запровадити компенсаційне мито на дизельне пальне та скраплений газ з Росії. Про це йдеться у спільній заяві трьох компаній, яка розміщена на сайті «Укртатнафти», інформує hromadske.ua.

«Порушення правил міжнародної торгівлі при поставках російських нафтопродуктів полягає в тому, що виробникам в РФ з бюджету компенсують витрати, що пов’язані з виробництвом та експортом нафтопродуктів за схемою повернення з бюджету акцизів, що є субсидуванням та порушує норми СОТ», — йдеться у заяві.

Зазначається, що через допомогу з бюджету, російські виробники пального наростили свою присутність на українському ринку та наразі продають близько 47% всього дизпального та 55% склепленого газу.

«Українські виробники наполягають на компенсаційних заходах у вигляді мит на субсидований імпорт за ставкою 8,46%», — додили Укргазвидобування, «Укрнафта» та «Укртатнафта».

Та зазначили, що запровадження мит на російське пальне не викличе дефіциту на українському ринку, оскільки крім Росії пальне до України постачають також з Білорусі, Литви, а також морськими шляхами з інших країн світу. Натомість через нові мита частка Росії на українському ринку пального зменшиться.

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 15°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

48%