В Україні дефіцит потужностей зі зберігання картоплі — думка

11 лютого 2020 142 0

Україна на сьогодні має потужності зі зберігання картоплі на рівні 300 тис. т при мінімально необхідному рівні для задоволення внутрішніх потреб — 1,5 млн т. Повідомляє interfax.com.ua.

«На сьогодні в Україні є картоплесховища на 300 тис. т. За останні п’ять років сховища на 350 тис. тонн втратили придатність до використання. Внутрішня потреба становить, щонайменше, 1,5 млн т», — зазначила директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

Читати за темою: Сергій Рибалко: Заборонив своїм батькам садити картоплю

За її словами, цього року на розвиток садівництва держава планує виділити з бюджету 400 млн грн і в рамках цієї програми виробники картоплі бачать потенціал використання коштів на компенсацію будівництва сховищ.

«Якщо на наші потреби залишиться близько 200 млн грн (із загального обсягу коштів за програмою з питань садівництва) — ми будемо щасливі. Ми збудуємо картоплесховищ на 100 тис. т і Україна зможе хоч трохи знизити дефіцит. На 100 тис. т сховищ з нуля необхідно близько €23 млн і ми можемо це побудувати, грунтуючись на опитуваннях асоціації», — зазначила директор асоціації.

Вона зауважила, що до 2014 р. внутрішнє споживання картоплі в Україні оцінювалось в 7 млн ​​т, наразі становить близько 4,5 млн т при виробництві на рівні 20 млн т. На присадибних ділянках вирощується 95% картоплі. Переробні потужності в Україні складають лише близько 250 тис. т картоплі. Україна експортує невеликі обсяги в основному в Молдову, імпортує близько 270 тис. т з РФ і Білорусі.

Виконано за допомогою Disqus