В Україні збільшиться кількість сімейних молочних ферм — думка

14 лютого 2020 152 0

До 2027 р. в Україні може з'явитися 5 тис. нових сімейних молочних ферм, повідомив на прес-конференції президент «Української кооперативної федерації» Михайло Корилкевич, інформує УНІАН.

За його словами, наразі федерація впроваджує проект з розвитку сімейних молочних ферм, на який отримала 1 млрд грн фінансування за Програмою розвитку ООН (ПРООН).

«Відповідно до нашого бізнес-плану, до 2027 р. в Україні можна відкрити 5 тисяч сімейних ферм, які в цілому додадуть 12 млрд грн до ВВП країни», — сказав він.

Він також повідомив, з посиланням на дані ООН, що до 2030 р. світ має збільшити виробництво молока на 250 тис. т на рік (зараз виробляється близько 850 млн т на рік), щоб забезпечити потреби кількості населення, що зростає. У зв'язку з цим ООН зацікавлена у розвитку молочної галузі в Україні, оскільки собівартість виробництва молока тут одна з найнижчих у світі.

Читати за темою: На Рівненщині створять регіональний молочний кластер

«Україна увійшла до п'ятірки країн з найнижчою собівартістю виробництва молока, поряд з Мексикою і Новою Зеландією. Але парадокс в тому, що Україна якраз зменшує обсяги виробництва молока», — сказав Корилкевич.

За його словами, в Польщі поголів'я корів приблизно таке саме, як і в нашій країні (близько 3 млн голів), але там молочна галузь стрімко розвивається саме завдяки сімейним фермам.

«У людей немає доступу до сучасних технологій, у нашому проекті ми даємо такі технології. На сьогодні федерація вже отримала 400 заявок. Це говорить про те, що люди хочуть збільшити свій бізнес, нарощувати виробництво, отримувати реальні гроші в селі», — додав експерт.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 7°

Вітер

2.8м/с

Опади

0мм

Вологість

64%