В Україні можуть обмежити водокористування

4 березня 2020 2447 0

Через аномальні погодні умови Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав у використанні води. Повідомляє Держводагентство на своїй сторінці у Facebook.

Для цього у Держводагентства є усі законодавчі підстави.
Так, у ст.45 Водного кодексу України зазначається, що у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування в тому числі скиди води через греблі ГЕС.


«Сьогодні на більшості річок України  спостерігається низька водність через це на українських річках весняне водопілля буде відсутнє. Крім того, зауважимо, що маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків», – повідомили в Укргідрометцентрі.
 

Також зазначено, що у разі вживання таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців.


 
Сьогодні Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у контексті таких несприятливих умов та вираженого маловоддя узгоджувала відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 р.

Читайте також: Україна втратить третину врожаю через посуху

Виконано за допомогою Disqus