Через аномальну погоду озимі відновили вегетацію на 2 тижні раніше

11 березня 2020 491 0
Через аномальну погоду озимі відновили вегетацію на 2 тижні раніше
Kurkul.com

В результаті аномально теплої погоди, озимі зернові культури відновили весняну вегетацію більш ніж на два тижні раніше середніх багаторічних термінів. Повідомляє SuperAgronom.com.

Згідно даних, кінець останньої декади лютого-початок першої декади березня характеризувалися надзвичайно теплою погодою з невеликими опадами. Середньодобові температури повітря коливалися в межах від 0,3 до 8,2 °С тепла, що вище норми на 5-10 °С.

Опади спостерігалися майже на всій території. Їх кількість в третій декаді лютого становила від 150 до 300% (12-30 мм). Ґрунт був талий, або глибина його промерзання не перевищувала 1-2 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур становила 1-2 °С морозу, що значно вище критичної температури вимерзання рослин.

Зазначається також, що через аномально теплу зиму умови для завершення перезимівлі озимих культур залишалися малосприятливими. Протягом зими рослини повільно вегетували і витрачали поживні речовини. На більшості площ рослини озимих зернових культур перебували в доброму та задовільному стані. Загибелі рослин не відзначалось.

Читати за темою: Аграрії Кіровоградщини розпочнуть посівну в середині квітня

Виконано за допомогою Disqus