Названо найсмачніші сорти картоплі

23 березня 2020 783 0
Названо найсмачніші сорти картоплі
Kurkul.com

Смак картоплі залежить від співвідношення цілої низки хімічних речовин. Багато хто вважає, що картопля смачніша, чим більше в ній крохмалю. Повідомляє Sad.net.ua.

Але ні вміст крохмалю, ні колір шкірки і м’якоті не мають такого значного впливу на смак картоплі, як кліматичні умови, агротехніка і режим зберігання. Більшість городників, експертів, агрономів сходяться на думці, що смакові якості деяких сортів заслуговують найвищої оцінки. Ось ці сорти:

 • Імпала. Ранній голландський сорт. Дозріває через 55-65 днів. Вміст крохмалю: 10-14%. Сорт середньостійкий до парші, вірусу скручування листя, фітофторозу.
 • Каратоп. Ранній німецький сорт. Дозріває за 40-55 днів. Вміст крохмалю: 11-15%. Сорт стійкий до раку картоплі та золотистої картопляної нематоди. Середньостійкий до вірусу скручування листя та фітофтори.
 • Моллі. Ранній сорт німецької селекції. Дозріває через 55-65 днів. Вміст крохмалю: 13-22%. Розварюється середньо, особливо цінується молода картопля цього сорту за вершковий смак. Сорт відносно стійкий до парші та фітофторозу.
 • Світанок київський. Середньостиглий сорт української селекції. Дозріває за 85-105 днів. Вміст крохмалю: 18-19%. Добре розварюється. Сорт стійкий до колорадського жука, раку і ризоктоніозу. До фітофторозу і вірусних захворювань стійкість середня.
 • Тулеєвський. Дозріває за 80-100 днів. Вміст крохмалю: 14-16%. При варінні не розварюється, підходить для приготування супів. Висока стійкість до вірусів, раку картоплі, парші, альтернаріозу та фітофторозу. 
 • Микита. Голландський сорт Середньоранній. Дозріває за 65-80 днів. Вміст крохмалю: 13-18%. При ранній викопуванні сорт придатний для смаження, в стиглості розварюється і годиться на пюре. Стійкий до раку картоплі та золотистої картопляної нематоди. Середньостійкий до фітофторозу, чорної ніжки, гнилизни.  
 • Колобок. Дозріває за 90-115 днів. Вміст крохмалю: 13-15%. Не темніє при варінні, дуже хороший для смаження та приготування у фритюрі. Сорт відносно стійкий до парші і ризоктоніозу, середньостійкий до фітофторозу і альтернаріозу.
 • Санте. Дозріває за 85-90 днів. Вміст крохмалю: 10-14%. Не розварюється, не темніє при нарізуванні, ідеальний для смаження. Сорт стійкий до картопляного раку, цистоутворюючої нематоди, парші, різноманітних вірусів.  
 • Пікассо. Дозріває за 120-140 днів. Вміст крохмалю: 8-13,5%. При варінні зовсім не розварюється, ідеальний для смаження та приготування салатів. Сорт стійкий до основних захворювань картоплі, крім вірусних. Середньостійкий до фітофторозу. 
 • Журавинка. Середньопізній сорт білоруської селекції. Дозріває за 100-120 днів. Вміст крохмалю: 14-19%. При варінні не темніє, розварюється несильно. Сорт стійкий до всіх основних захворювань картоплі. Середньостійкий до фітофторозу і до ризоктоніозу.  
 • Кардинал. Достигає через 110-120 днів. Вміст крохмалю: 14-16%. При варінні не розварюється, хороший для смаження і супів. Сорт високостійкий до основних захворювань картоплі. Середньостійкий до парші, ризоктоніозу.

Читати за темою: На Чернігівщині почали висаджувати картоплю

Виконано за допомогою Disqus

+ 35° ... + 20°

Вітер

3м/с

Опади

3мм

Вологість

72%