В Україні зареєстрували новий сорт лохини

25 березня 2020 1288 0

Нещодавно ТОВ ФруТек вдалося внести сорт лохини Река до Реєстру сортів рослин придатних до вирощування в Україні. Про це йдеться у повідомленні на сайті компанії

Зазначається, що сорт Река було створено на дослідній станції Руакура (Ruakura) у Новій Зеландії та виведено на ринок у 1985 р. Батьківські форми для селекції, E118 (Earliblue x Ashworth) x Bluecrop були надані Університетом штату Арканзас та USDA.

«Река — один з найменш вибагливих сортів чорниці (лохини) високорослої. Він має відмінну стійкість до хвороб, чудову адаптивність  та добре росте і плодоносить на мінеральних та важких за механічним складом грунтах при мінімальному внесенні субстрату. Зимостійкість цього сорту співставна з загальновідомим сортом Блукроп, тому цей сорт придатний для вирощування у всіх кліматичних зонах України», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що сорт швидко формує потужний продуктивний кущ і виходить на максимальну продуктивність значно раніше, ніж сорти Блукроп, Дарроу чи Ерліблу.

Читати за темою: Ягідники Одещини переходять на вирощування суниці садової в міні-теплицях

Сорт Река відноситься до ранньостиглих, урожай дозріває на 5-7 днів раніше сорту Дюк, проте стигла ягода практично не осипається і може залишатися на рослинах 3-4 тижні.

«Дружне дозрівання та стійкість до осипання дозволяє виробнику підвищити продуктивність при ручному зборі та, відповідно, знизити собівартість продукції. Сорт схильний до перенавантаження врожаєм, тому, для уникнення дрібнішання плодів, практично щороку потребує посиленої обрізки», — зазначили в компанії.

За словами керуючого партнера ТОВ ФруТек Олега Босого, компанія вже завезла вірус-індексований маточний матеріал, який у поточному сезоні, відповідно до чинного законодавства, пройде процес пере-сертифікації та буде додано до асортименту сортів, які пропонує ТОВ ФруТек.

«Сорт Река — це шедевр Світової селекції. Багато вітчизняних виробників його вже добре знають, проте включення його до Державного Реєстру та легалізація садивного матеріалу дозволить виробникам скористатися програмами підтримки розвитку садівництва та отримати часткове відшкодування при купівлі сертифікованих саджанців», — сказав Олег Босий.

І додав, що завдяки високій стійкості до хвороб та невибагливості до умов вирощування, сорт Река знайде поширення як у конвенційному, так і в органічному виробництві.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 7°

Вітер

4.7м/с

Опади

1.3мм

Вологість

55%