Україна мусить пристосуватись до заборони хлорпірифосу за 3 місяці – ДПСС

26 березня 2020 215 0
Україна мусить пристосуватись до заборони хлорпірифосу за 3 місяці – ДПСС
Kurkul.com

У лютому 2020 р. набули чинності зміни в Європейському Законодавстві (регламенти від 10.01.2020*), які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпірифос і хлорпірифос-метил. Україна не являється країною-членом ЄС і Регламент нашою країною безпосереднього не застосовується. Проте експортери агропродукції до ЄС повинні відповідати законодавству про продовольство ЄС та виконувати зобов'язання щодо наближення Угоди про асоціацію. Повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Відповідно до зазначених регламентів, уряди країн-членів ЄС повинні були до 16 лютого 2020 р. скасувати дозволи на застосування активної речовини і вилучити будь-які продукти, що містять ці активні речовини з їхніх національних реєстрів. Це означає, що після будь-якого пільгового періоду для зберігання, утилізації та використання такі засоби захисту рослин (ЗЗР) більше не можуть бути розміщені на ринку або використовуються в ЄС.

Читати за темою: Дрібні виробники замінять Corteva на ринку хлорпірифосу

Згідно з законодавством ЄС (стаття 46 Регламенту (EC) No 1107/2009) країни-члени можуть надати короткий пільговий період для остаточного зберігання, утилізації та використання (максимум 3 місяці) — такий період, у разі його надання, закінчується 16 квітня 2020 р.

У розвиток ситуації 18 лютого 2020 року країни-члени схвалили пропозицію Комісії знизити граничні допустимі залишкові межі (МДНЗР) хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в продуктах харчування та кормах до найнижчого рівня, що може бути виміряно аналітичними лабораторіями.

З огляду на проблеми, визначені Європейським агентством з безпечності продуктів харчування (EFSA), затверджений Регламент включає менший, ніж звичайний, період відстрочки для застосування нижчих МДНЗР (3 місяці замість звичайного періоду 6 місяців з дня набрання чинності Регламентом).

Нагадаємо, нові знижені МДНЗР застосовуватимуться з жовтня 2020 р. як для продуктів харчування, вироблених в ЄС, так і для імпортованих.

Хоча зобов’язання щодо дозволу та реєстрації не поширюються безпосередньо на Україну, очікується, що переглянуті МДНЗР для цих речовин (0,01 мг/кг) застосовуватимуться до імпорту з третіх країн, таких як Україна, з жовтня 2020 р.

Нагадаємо, інсектициди, до складу яких входять хлорпірифос і хлорпірифос-метил, активно використовуються в Україні для обробки посівів більшості культур, а також складів з зерном. В Україні зареєстровано 38 препаратів на основі діючої речовини хлорпірифос, найпоширенішим серед них є Нурелл Д, компанії Corteva Agriscience.

Проте до кінця 2020 р. компанія Corteva Agriscience має намір повністю припинити виробництво хлорпірифосу. Причина — зниження продажів продукту.

Виконано за допомогою Disqus