Аграрії можуть втратити до 25% врожаю через заморозки — експерт

6 травня 2020 806 0
Аграрії можуть втратити до 25% врожаю через заморозки — експерт
Kurkul.com

Весняні заморозки призвели до пізнього відновлення вегетації озимих, рослини зменшили інтенсивність свого росту і розвитку, відповідно недобір врожаю може сягати 15-25%. Такий прогноз озвучив Ігор Семеняк, кандидат сільськогосподарських наук, директор Інституту сільського господарства Степу НААН України. Повідомляє прес-служба НААН.

Як зазначив науковець, поточний сезон є нетиповим, особливо для озимих культур, оскільки метеорологічної зими цього року практично не було.

«Дуже сильно постраждали ріпаки, що були недорозвинені в осінній період або перерощі, певною мірою постраждали ячмінь і озимі. Хто посіяв дуже рано ячмінь ярий — завдано певної шкоди, але не смертельної, хоч і пригнічені посіви.  Окремі сорти озимої пшениці не вітчизняної селекції не виховані в наших умовах — теж зараз у не найкращому стані. Проте більшість сортів, а це відсотків на 90 сорти вітчизняної селекції, особливо в нашому регіоні, витримали ці несприятливі умови. Але ми прогнозуємо, що заморозки навесні призвели до пізнього відновлення вегетації, рослини зменшили інтенсивність свого росту і розвитку, відповідно недобір врожаю може сягати 15-25%», — зазначив науковець.

На полігоні Інститут щорічно випробовують понад 500 сортів і гібридів 14 сільськогосподарських культур.

«Зараз, наприклад, досить добре видно, як розвиваються озимі культури. На жаль, для тих, хто полюбляє іноземну селекцію, ми спостерігаємо, що не витримують рослини цих сортів такі умови. Що стосується вітчизняного насіння, то ми менше рекламуємося, в нас менше на це є грошей, але й ціна наших послуг і нашого насіння у 5-7, а в окремих випадках у 10 разів менша, ніж імпортного. Бо імпортне закладають в ціну як раз такі маркетингові речі — «розкрутку», рекламу, наймають торговельні компанії, оскільки самі тут не торгуватимуть», — зауважив директор Інституту сільського господарства Степу НААН України.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 19°

Вітер

2.2м/с

Опади

4.7мм

Вологість

76%