В Уряді пропонують компенсувати втрати від пошкодження посівів

7 травня 2020 218 0
В Уряді пропонують компенсувати втрати від пошкодження посівів
Kurkul.comВ Уряді пропонують компенсувати втрати від пошкодження посівів

Уряду слід передбачити окремий напрямок у вигляді дотації — відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарської продукції від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Про це повідомив голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов для AgroPolit.com.

Він додав, що через несприятливі погодні умови аграрії зазнали значних втрат посівів озимих та технічних культур.

«За попередніми даними від уряду йдеться про майже 600 тис. га (500 тис га, або 50% посівів на Одещині, решту – в інших областях). Сьогодні, під час засідання аграрного комітету, було повідомлено вже про, нібито, менші масштаби втрат. Переконаний, що дані неповні, в тому числі і через норму податкового законодавства, що у випадку оформлення втрати посівів аграрію донараховується ПДВ на продукцію, яка придбана для здійснення посівної кампанії. Через те, аграрії не поспішають юридично фіксувати втрату або ж пошкодження посівів, бо ПДВ донарахують, а перспектив отримати компенсацію немає», — повідомив Олег Тарасов.

Також нардеп зазначив, що відкритим питанням залишається виплата самої компенсації. Кошти із резервного фонду бюджету суб'єктам господарської діяльності недержавної форми власності виділяються лише на умовах повернення. Це складна процедура і невідомо, чи в кінцевому результаті кошти будуть виділені.

Тому, за словами Олега Тарасова, необхідно в межах загальних коштів, закладених в держбюджеті для підтримки аграріїв, передбачити окремий напрямок у вигляді дотації — відшкодування втрати від пошкодження посівів сільськогосподарської продукції від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

“Кошти на цю дотацію можливо перенаправити з інших напрямків підтримки, наприклад, з 1,2 млрд грн — здешевленння кредитів, з 1 млрд грн – часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання. Саме таку пропозицію я висловив під час засідання комітету. Наразі, вирішення питання залишається відкритим», — зазначив він.

Олег Тарасов додав, що про необхідний обсяг компенсації можна буде говорити лише після отримання від уряду повної інформації щодо втрат аграріїв з усіх областей.

Виконано за допомогою Disqus