В Черкаській області розпочалась ґрунтова посуха

12 травня 2020 721 0
В Черкаській області розпочалась ґрунтова посуха

Через низький запас вологи в ґрунті в Черкаській області розпочалась ґрунтова засуха. Про це заявив Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометцетру, інформує ridnyi.com.ua.  

«Зважаючи на низькі вологозапаси ґрунту на початок весни та загальний дефіцит опадів, на окремих площах південно-східної частини області розпочалася ґрунтова засуха. Так, за спостереженнями метеостанції Чигирин на тестових полях, вологозапаси в метровому шарі ґрунту на площі з озимою пшеницею, в якої триває критичний період розвитку, запаси найбільш низькі за останні 30 років і становлять 50 мм. При такій волозі колос в озимини формується мілкий, зі значною кількістю недорозвинених колосків, — розповів Віталій Постригань.

За його словами, погодні умови квітня були несприятливими для сходів рано засіяних теплолюбних культур та висадженої розсади томатів і перцю. А заморозки, що спостерігалися на початку декади в повітрі, на поверхні ґрунту та висоті 2 см від його поверхні, на сільгоспкультури суттєво не вплинули.

Виконано за допомогою Disqus