Озвучено досягнення та провали роботи аграрного заступника Висоцького

15 травня 2020 281 0
Озвучено досягнення та провали роботи аграрного заступника Висоцького
Kurkul.com

За 8 місяців на посаді заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький не домігся обіцяних результатів по 8 ключових позиціях. Про це йдеться у матеріалі «Вісім місяців аграрного заступника Тараса Висоцького — що зроблено?» на AgroPolit.com.

А саме: 

  • реанімація Мінагрополітики;
  • ринок землі;
  • державна підтримка;
  • дешеві кредити;
  • детінізація с/г земель;
  • інвестиції;
  • експортна політика;
  • сільгоспмашинобудування.

Реанімація Мінагрополітики. Коли 2 вересня 2019 року уряд прийняв постанову №829 про реорганізацію Мінагрополітики шляхом приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, то про хибність цього рішення заявляли в один голос усі учасники ринку. Тарас Висоцький не вплинув на хід подій.

Щодо державної підтримки агросектору, то зараз маємо затримку з виплатами у 2020 р. та борги за 2019 р.  Також замість обіцяних на вході 4,5 млрд грн на 2020 р., агросектор дорогою до фінальної версії бюджету втратив на програми держпідтримки 0,5 млрд грн. 

Щодо закону про землю. З одного боку, добре, що МЕРТ намагався будувати діалог з ринком про земельний закон 552-IX. Відтак прийняття закону зняло політичну напругу довкола питання землі в парламенті та суспільстві. З іншого боку, погано те, що інформаційна компанія МЕРТу та Кабміну в цілому у земельному питанні провалилась. 

Щодо детінізації земель. Відбілити українську сільськогосподарську землю — мета благородна. А от із методами — біда. Під егідою Тимофія Милованова та Тараса Висоцького агросектор намагалися відбілити «по-своєму», спробувавши підсунути учасникам ринку кота у мішку. 

Щодо доступних кредитів. Коротко й по суті — їх немає.

Щодо сільгоспмашинобудування — півмільярда заборгованості за 2019 р.

Експортна політика — форс-мажори. Швидка переорієнтація українського аграрного експорту з одного на інший ринок та єдиний алгоритм державної підтримки бізнесу у випадку форс-мажору на торговельних ринках — виклик, який МЕРТ за 8 місяців так і не вирішив.

Щодо інвестицій, то вони в «мінусі». Про це свідчать дані Держстатистики. Так, у 2019 р. капітальні інвестиції у сільське господарство становили 58,4 млрд грн, тоді як у 2018 р. — 65,9 млрд грн. Зокрема, капітальні інвестиції у сільське господарство та мисливство скоротилися на 15,8% до 54,6 млрд грн.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

3.9м/с

Опади

3мм

Вологість

92%