Новою нафтою після карантину може стати зерно — думка

18 травня 2020 2807 0
Новою нафтою після карантину може стати зерно — думка
Kurkul.com

Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу FAO, вважає, що по закінченню карантинних обмежень зерно стане новою нафтою, адже його виробництво дотується в світі більше, ніж інші товари чи послуги. Про це він заявив у інтерв’ю на Hromadske, інформує Latifundist.com.

За його словами, дешева нафта і криза, спричинена COVID 19, вдарять по цінах на фуражне (непродовольче) зерно, адже вони напряму пов’язані з цінами на енергоносії із біоетанол, де головними джерелами сировини є цукрова тростина і кукурудза.

«Більшість заводів з виробництва біоетанолу в США зупинилися, бо він не потрібен за таких цін на нафту. Щоб їх запустити знову, потрібно знизити ціни на кукурудзу. А значить більше кукурудзи буде потрапляти на ринки кормів. Але й там її зараз потрібно менше, бо падає попит на м'ясо», — заявив експерт.

Андрій Ярмак повідомив, що разом із прогнозами падіння попиту на червоне м'ясо найбільше може зменшитися ціна на кукурудзу, а це основна зернова культура України. Ця тенденція тільки починається.

Також, експерт спрогнозував зменшення надходжень від експорту аграрної продукції в 2020 р. для України, адже наразі в країні найменше вологи за всю історію.

«Крім вирощування фуражних зернових, та, можливо, виробництва курятини, яєць і рослинних олій, більшість інших напрямів АПК зазнають прямих втрат від корона кризи», — підсумував Андрій Ярмак.

Позитивним він вважає, що падіння аграрного ВВП може бути меншим, ніж в інших галузях.

Читати за темою: Пшениця подешевшала — огляд цін на с/г продукцію за 18 травня

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

3.9м/с

Опади

3.2мм

Вологість

92%