На Харківщині вирощують овочі під сонячними панелями

20 травня 2020 430 0
На Харківщині вирощують овочі під сонячними панелями
kurkul.com

Фермер із Дергачівського р-ну Харківської обл. вперше в Україні побудував сонячну електростанцію, під панелями якої вирощує овочі. Така станція дозволяє збільшити урожайність на 40%, ніж зазвичай, завдяки затіненню та збереженню вологи в ґрунті. Про це повідомляють Факти.

Станіслав Ігнатьєв, засновник Харківського енергетичного кластера, розповів, що вирощування овочів знижує терміни окупності сонячної електростанції до 3,5 років, замість 5,5 р. Нині площа експериментальної електростанції сягає 400 м2, але планується збільшити до 2 га.

На полі фотоелектричні елементи розміщені так, щоб під ними було достатньо світла для нормального розвитку рослин. Це дозволяє зберігати вологу, що значно зменшує необхідність поливу. Також панелі надають рослинам комфортну тінь.

«Спочатку землю під панелями сонячної електростанції засіяли кормовими травами. Урожай зібрали на 35% більше, ніж звичайно. Потім посадили помідори і огірки. Урожай вийшов приблизно на 40% вище, ніж в середньому збирають з такої площі» – сказав Станіслав Ігнатьєв.

Читати за темою: Фермер побудував найбільшу в Європі сонячну електростанцію на даху

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

3.9м/с

Опади

3мм

Вологість

92%