Пасічники вперше отримають держпідтримку — Петрашко

21 травня 2020 2286 0
Пасічники вперше отримають держпідтримку — Петрашко

Вчора, 20 травня, на засіданні Уряду прийнято зміни до постанови №107, якими визначаються напрями та механізми надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. За програмою передбачені видатки в обсязі 1 млрд грн. Повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«З огляду на актуальний стан тваринництва, ми всі розуміємо, що підтримка цієї галузі є вкрай необхідною. За результатами багаточисленних консультацій і зустрічей з профільними аграрними асоціаціями, прийнято рішення, що підтримка буде направлена, зокрема, на стабілізацію поголів'я худоби, кількості бджолосімей та поліпшення їх генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва та бджільництва, а також для створення нових потужностей для зберігання зерна», — прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Він додав, що підтримка бджільництва цього року запроваджується вперше. Стимулювання розвитку бджільництва сприятиме збільшенню кількості промислових пасік, запровадженню простежуваності продукції бджільництва, а також підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках. Крім того, галузь бджільництва важлива для розвитку малого підприємництва на селі.

Відповідно до проєкту постанови підтримка у 2020 р. надаватиметься за такими  напрямками:

  • дотація за бджолосім’ї;
  • часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів ;
  • часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів;
  • часткове відшкодування вартості будівництва об'єктів із зберігання та переробки зерна;
  • компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів.

Також з метою забезпечення державою взятих на себе зобов'язань пропонується надати отримувачам державну підтримку у повному розмірі, що був визначений у 2019 р. відповідно до Порядку використання коштів.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

3.9м/с

Опади

3.2мм

Вологість

92%