Ціни на добрива для с/г виробників зростуть через імпортні квоти — думка

22 травня 2020 831 0
Ціни на добрива для с/г виробників зростуть через імпортні квоти — думка
Kurkul.com

Імпортні квоти на мінеральні добрива призведуть до значного зростання цін для сільгоспвиробників. Про це заявив Олег Нів'євський, старший економіст проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Київської школи економіки у блозі «Квоти на імпорт добрив: підтримка аграріїв або допомогу монополісту? Реакція ринку» на Latifundist.com.

Олег Нів'євський виділив три причини чому квоти на імпорт мінеральних добрив — це погане рішення. Отже, на думку експерта:

1.  Імпортні квоти на міндобрива — це, як мінімум, високі ціни для сільгоспвиробників.

«Я взагалі не розумію, як можна в одному міністерстві думати, умовно, по понеділках, як підтримати сільгоспвиробників (вся ця сага про підтримку, 4 млрд грн і т.д.), а по середах — як їх додатково навантажити (покарати ). Де логіка державної політики, поясніть, будь ласка, тому що мені це важко зрозуміти», — написав експерт у своєму пості на Facebook.

2. У заяві асоціації «Союз виробників, імпортерів і трейдерів агрохімії і агротехнологій» є цікава річ «... МЕРТ пропонує розглянути як таке рішення буде виглядати на прикладі аміачної селітри: потреба українського агросектора становить 1,5-2 млн т аміачної селітри на рік. Близько 1 млн т мінеральних добрив буде поставлятися виключно національними виробниками і тільки 0,5 млн т з альтернативних джерел».

Як уточнив Олег Нів'євський, аміачна селітра — азотне добриво, а азотні добрива в Україні — це монополія однієї компанії OSTCHEM, яка належить одному відомому олігарху.

«Більш того, оскільки азотні добрива — це грубо кажучи, той же природний газ, який у нас в імпорті. Тому це виробництво в Україні апріорі не може бути конкурентоспроможним», — зауважив він.

3. Це серйозний сигнал для наших торгових партнерів. Спочатку були розмови про обмеження експорту зернових, зараз вже обмеження імпорту міндобрив. Ми перетворюємося в непрогнозованого торгового партнера, і це тільки шкодить всій країні.

Державною зрадою назвав обмеження імпорту квот і народний депутат Верховної Ради IX скликання Мар'ян Заблоцький.

«Ось вам ціни за станом на вчора (21.05.20 р - прим. Ред.). Внутрішні ціни в Україні на 20-55% більше, ніж в ЄС. А все через монополію на нашому ринку», — написав він на своїй сторінці в Facebook.

На його думку, обмеження імпорту добрив — це подарунок для монополістів в сумі $100 млн в рік. Він також додав, що наш «національний» виробник OSTCHEM експортує продукцію дешевше, ніж продає.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

3.9м/с

Опади

3.2мм

Вологість

92%