Садівники продають першу черешню за ціною 70 грн/кг

28 травня 2020 247 0
Садівники продають першу черешню за ціною 70 грн/кг
Kurkul.com

Незважаючи на весняні заморозки і несприятливі погодні умови, сезон черешні в Україні почнеться без запізнень. На цьому тижні на український ринок вже надійшли перші партії черешні ранніх сортів з Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Закарпатської областей. Повідомляє АПК-Інформ: овочі і фрукти.

Продажі вітчизняної черешні почалися в той же період, що і роком раніше, і нааразі реалізація ведеться виключно дрібним оптом за ціною 55-70 грн/кг, залежно від якості. При цьому, виробники кажуть, що більш значні обсяги вітчизняної черешні надійдуть у продаж не раніше початку червня, якщо дозволять погодні умови.

«Варто зазначити, що багато виробників черешні відчувають занепокоєння через дощі, які спостерігаються зараз по всій території України з початку тижня. Настільки рясні опади можуть згубно позначитися як на обсягах збору ягоди, так і на її якості. Як ми вже говорили, в поточному сезоні ситуація вже ускладнена тим, що черешневі сади істотно постраждали від весняних заморозків, внаслідок чого валовий збір буде набагато нижче торішнього», — зазначив Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Та додав, що заморозки вже призвели до 90% втрати ранніх сортів черешні та негативно позначилися на майбутньому врожаї пізніх сортів, а якість ягоди, яка наразі надходить у продаж, оцінюється нижче середнього.

Роком раніше перші поставки черешні на ринок почалися практично в такий же період, як і в цьому сезоні. При цьому ціна на ягоду озвучувалася в діапазоні 35-40 грн/кг, що в середньому на 39% дешевше, ніж зараз.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

3.9м/с

Опади

3.2мм

Вологість

92%