Депутати вступилися за фермерів у боротьбі за збереження ринку добрив

28 травня 2020 2627 0
Депутати вступилися за фермерів у боротьбі за збереження ринку добрив
Kurkul.com

У боротьбі за збереження ринку добрив 11 депутатів Верховної ради України вступилися за представників аграрного сектору та звернулись з заявою до президента Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашко, інформує AgroPolit.com.

Офіційне звернення підписали народні депутати з комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов, Микола Сольський, Артем Чорноморов, Степан Чернявський, Дмитро Костюк, Дмитро Соломчук, Сергій Литвиненко, Максим Гузенко, Іван Чайківський, Олександр Гайду, Артем Нагаєвський.

«Запровадження квот на імпорт мінеральних добрив однозначно призведе до підвищення цін на вказану категорію товарів для вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників з огляду на структуру внутрішніх виробників мінеральних добрив України та досвід зловживання їх монопольним становищем на ринку України протягом 2014-2017 рр., що встановлений Антимонопольним комітетом України. Рішення Антимонопольного комітету України від листопада 2019 року про примусовий поділ групи заводів-виробників мінеральних добрив», — заявив ініціатор звернення Олег Тарасов.

Депутати зазначають, що запровадження квот призведе до підвищення цін у товаровиробників. Адже вони будуть змушені більше витрачати на добрива на внутрішньому ринку.

«Ціни на мінеральні добрива станом на сьогодні в Україні вищі ніж у країнах ЄС на 30-40%. Після запровадження квотування імпорту прогнозується додаткове підвищення цін внаслідок звуження конкуренції на ринку… Зростання цін на добрива прямо вплине на собівартість продукції сільськогосподарських товаровиробників, оскільки частка вартості добрив у собівартості продукції складає 20-35%. Підвищення цін на добрива, до чого безумовно призведе обмеження імпорту, напряму вплине на вартість товарів для внутрішніх споживачів, а також погіршить позиції аграріїв на зовнішньому ринку», — вказав Олег Тарасов.

Депутати просять президента та уряд не запроваджувати квоти на імпорт та не вдаватись до помилкового кроку з огляду на умови, в яких перебувають аграрії — у боротьбі з наслідками посухи та економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19. 

Крім того з аналогічним проханням до президента, прем'єра та керівника МЕРТу звернувся і голова аграрного комітету Микола Сольский від імені всіх членів комітету. нижче прикріплюємо це звернення.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

64%