В Україні розробили унікальну технологію виготовлення ЗЗР

4 червня 2020 193 0
В Україні розробили унікальну технологію виготовлення ЗЗР

Вчені ALFA Smart Agro розробили унікальну технологію, яка дозволяє зменшити пестицидне навантаження на довкілля. Нову технологію назвали Smart CompleX (з англ. Smart — розумний). Про це повідомила прес-служба компанії.

«Щоб створити інноваційний препарат, потрібно знайти найбільш ефективну комбінацію діючих речовин і зробити так, щоб вони з'єдналися в одній формуляції. На вирішення цього завдання часом потрібні роки. Створення Smart CompleX тривало близько трьох років. І нам вдалося отримати результат, який нас задовільнив», — говорить Сергій Кнечунас, директор департаменту досліджень і розробки ALFA Smart Agro.

Smart CompleX дозволяє виробляти засоби захисту рослин на основі прохлоразу в формуляції концентрат суспензії. Цінність розробки в тому, що в такій формуляції препарат діє максимально ефективно, при цьому створює менше навантаження на навколишнє середовище за рахунок зниження кількості органічних розчинників і додаткових компонентів в складі продукту.

«Справа в тому, що прохлораз дуже погано розчиняється у воді, тому, щоб створити продукт на його основі, потрібно використовувати розчинники. Вчені компанії знайшли спосіб збільшити розчинність прохлоразу в воді і створити продукт в препаративній формі концентрат суспензії», — зазначили в компанії.

Сьогодні технологія Smart CompleX використовується при виробництві двох інноваційних препаратів ALFA Smart Agro для обробки насіння — Кантаріс і Авіценна.

Авіценна (тебуконазол, 50 г/л + прохлораз, 250 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л) — трикомпонентний протруйник для зернових культур (пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи).

«Як бачимо, кількість прохлоразу в Авіценні становить 250 г/л, що практично в 4 рази більше, ніж у відомих продуктів на його основі, але в інший препаративній формі. Це значно зменшує пестицидне навантаження на ґрунт і довкілля. Авіценна захищає насіння, проростки та сходи від ґрунтових і аерогенних інфекцій. Важливою перевагою використання цього продукту є яскраво виражений фізіологічний ефект на початкових стадіях розвитку культури», — йдеться у повідомленні компанії.

Кантаріс (тіаметоксам, 250 г/л + прохлораз, 150 г/л + флутриафол, 50 г/л) — інсекто-фунгіцидний протруйник для комплексного захисту зернових культур. Препарат забезпечує тривалий захист кореневої системи і сходів від широкого спектру шкідників і хвороб, а також сприяє інтенсивному росту і розвитку рослин.

Технологія Smart CompleX не має аналогів в світі і знаходиться в процесі отримання патенту в Європі за міжнародною процедурою. 

Виконано за допомогою Disqus