Держпродспоживслужба проводитиме перевірки публічно

10 грудня 2015 83 0
Володимир Лапа, перший заступник Держпродспоживслужби України
МінагропродВолодимир Лапа, перший заступник Держпродспоживслужби України

У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів буде відпрацьована система моніторингу перевірок. Про це повідомив перший заступник Держпродспоживслужби України Володимир Лапа, пише Мінагропрод.

За його словами, це унеможливить корупційні прояви та дозволить захистити споживача.

«Донедавна в Україні діяла радянська система перевірок, яка передбачала тотальний контроль. Зараз такий підхід уже залишився у минулому. Тепер Україна переймає світову практику, де держава контролює не кожну партію виробленої продукції, а виробничий процес», — сказав посадовець.

Володимир Лапа наглосив, якщо правильно працюють процедури контролю якості й безпечності на підприємстві, то це є запорукою того, що і нова продукція буде безпечною і якісною.

«Робота інспекторів Держпродспоживслужби з виробниками продукції зосереджуватиметься насамперед на профілактичних заходах, а перевірки здійснюватимуться «точково». При цьому для забезпечення прозорості роботи інспекторів, усі перевірки можна буде простежити у онлайн режимі. Ми відпрацюємо систему моніторингу перевірок», — зауважив посадовець.

Також він додав, що це буде повністю публічна система, яка покаже, хто куди виходив, якими є результати перевірок, чи були вони оскаржені, якщо так, то чи правомірно діяв інспектор.

«І таким чином ми впливатимемо на кадрову політику. Той, хто діє в інтересах держави той і далі працюватиме, а хто зловживає — змушений буде піти зі служби», — наголосив Володимир Лапа.

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... + 3°

Вітер

3.8м/с

Опади

4.7мм

Вологість

71%