Дніпропетровщина лідирує за врожаєм ранніх зернових

3 серпня 2020 88 0
Дніпропетровщина лідирує за врожаєм ранніх зернових
Дніпропетровська ОДА

Дніпропетровщина лідирує серед областей України за кількістю зібраних ранніх зернових. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Аграрії намолотили 2 млн т пшениці, понад 860 тис. т ячменю, 8,7 тис. т жита. Загалом — 3 млн т зерна. Також аграрії зібрали 280 тис. т ріпаку.

«Цьогоріч область вийшла у національні лідери за результатами жнив ранніх зернових. Все — завдяки зусиллям наших аграріїв. Вони щороку збільшують потужності: закуповують сучасну техніку та втілюють нові технології у вирощуванні культур. Як результат — зібрали 3 млн тонн озимих та ярих пшениці, ячменю, жита», — зазначив Олександр Бондаренко.

Найвищу середню урожайність ранніх зернових отримали сільгосптоваровиробники:

  • Новомосковського району — 5,14 т/га;
  • Синельниківського району — 4,97 т/га;
  • Магдалинівського району — 4,94 т/га.

Читати за темою: В Україні встановлено новий рекорд врожайності пшениці

«Цьогоріч погода сприяла доброму врожаю ранніх зернових. Приміром, «допомогли» рясні опади у травні. У себе в господарстві зібрали 45 тис. тонн озимої пшениці та 5 тис. тонн ріпаку. Це на 20-25% більше за показники минулих років», — сказав директор агрофірми у Богданівській ОТГ Клеман Кусан.

Вже у серпні та вересні на Дніпропетровщині почнуть збирати пізні зернові — кукурудзу, просо, гречку та технічні культури — соняшник, цукровий буряк.

Нагадаємо, за результатами жнив у Луганські області було досягнуто історично валового збору ранніх культур — 1,16 млн т. 

Виконано за допомогою Disqus