На Рівненщині колишній заробітчанин відкрив молочну ферму

2 вересня 2020 225 0
На Рівненщині колишній заробітчанин відкрив молочну ферму
golos.com.ua

У с. Балаховичів Володимирецького р-ну Рівненської обл. Ігор Коц, колишній заробітчанин, відкрив молочну ферму. Про це пише Голос України.

Нещодавно Ігор Коц був заробітчанином, але після того, як йому не заплатили жодної копійки, він став власником перспективного сімейного фермерського господарства.

Він розповів, що коли вирішив створити ферму випадково натрапив на відеоролик про рівненську компанію, яка спеціалізується на створенні та підтримці фермерських господарств. Згодом подав заявку до інвестора — засновники кластеру «Натуральне молоко», що планують створити на Рівненщині до десятка сімейних ферм із залученням власних грошей та грошей канадського уряду.

«За умовами договору інвестори надають мені безвідсотковий кредит, допомагають з усіма юридичними і фінансовими питаннями, повністю курують процес запуску і ведення бізнесу. А ще — стартовий капітал на оренду і реконструкцію приміщення, закупівлю корів. А обладнання надали за півціни — звісно, у кредит. За необхідності допоможуть ще й із заготівлею кормів на зиму. Але плануємо зробити це своїми силами. Пропонують такі вигідні умови, щоб створити власний ринок молока», — каже підприємець.

На запуск ферми Ігор Коц витратив майже 700 тис. грн. У цю суму увійшло все, що необхідно для старту тваринницького бізнесу: реконструкція приміщення, обладнання, закупівля корів, придбання приміщення.

«На жаль, племінні високопродуктивні корови дуже дорогі. Компанія виділила певну суму в розрахунку на одну корову. Я шукав звичайних молочних. Кожна з них має своє ім’я, ветеринарний паспорт. Щомісяця мою маленьку ферму перевіряє ветеринар від інвестора. Наразі у нас 13 корів. Згодом плануємо поголів’я збільшити», — каже чоловік.

Наразі у день надоюють у середньому 130 л молока. Його зберігають у спеціальному холодильнику. Раз на день продукцію забирає молоковоз.

«Щоб збільшити об’єми молока, плануємо засіяти люцерну. Роботи в нас ще багато», — ділиться планами Ігор Коц.

Читати за темою: На Львівщині створять два молокоприймальні пункти на базі кооперативу

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 22°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

62%