Експерти знизили прогноз світового виробництва зерна у 2020 році

7 вересня 2020 118 0

Прогноз зі світового виробництва зерна в 2020 р. знижено на 25 млн т (0,9%) в порівнянні з попереднім прогнозом в липні. Проте очікуваний обсяг світового виробництва зерна становить 2 765 млн т, що на 58 млн т вище за відповідний показник 2019 р. є рекордним.

Про це повідомляється в звіті The Food and Agriculture Organization (FAO).

Скорочення прогнозованого виробництва в цьому місяці пов'язано зі зниженням прогнозу по світовому виробництву фуражного зерна, яке наразі складає 1 496 млн т — на 23,5 млн т менше липневого показника.

«Зниження в першу чергу пов'язано з переглядом у бік пониження (на 26,3 млн т) прогнозу виробництва кукурудзи в США, де посівні площі виявилися меншими, ніж очікувалося», — зазначається у звіті FAO.

В цілому ж очікується, що врожай буде вищим, ніж минулого року, а обсяг виробництва в країні складе 380 млн т, що на 10% більше за рівень 2019 р.

Читайте також: Україна вперше за 12 років поставляє пшеницю в Саудівську Аравію

Крім того, були знижені прогнози виробництва в Європейському Союзі (ЄС) і Україні, де причиною зниження урожаю стали несприятливі погодні умови.

«Ці скорочення більш ніж компенсували скориговані в бік підвищення прогнози із виробництва кукурудзи в Аргентині й Бразилії, де очікуються рекордно високі врожаї. Прогнозований обсяг світового виробництва ячменю в 2020 р. був знижений на 1,2 млн т і тепер становить 154,2 млн т; це зміна пояснюється погіршенням прогнозів на урожай в ЄС», — вказується в звіті.

Світове виробництво пшениці знизили на 1,4 млн т в порівнянні з липневим показником, і тепер прогнозований обсяг виробництва в поточному році становить 760,1 млн т, що трохи нижче в порівнянні з досить високим рівнем 2019 р. Зниження цього показника головним чином пов'язано зі зменшенням прогнозу щодо врожаю в Аргентині, ЄС і США на 1,3 млн, 4 млн і 1,1 млн т відповідно, що переважує переглянутий у бік збільшення урожай в Бразилії, Канаді, Росії та Україні.

Виконано за допомогою Disqus