Уряд посилюватиме розвиток зрошення в Україні

2 жовтня 2020 48 0
Уряд посилюватиме розвиток зрошення в Україні
Kurkul.com

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на засіданні Координаційної ради з питань розвитку зрошувальних систем в Україні обговорили ряд пріоритетних питань реформування системи зрошення та дренажу в Україні. Про це повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку.

Зазначається, що зокрема були розглянуті ключові аспекти Плану заходів щодо реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 р.

«Питання зрошення завжди було важливим для України. Проте, останнім часом у зв’язку зі складними погодними умовами — посухою, ця тема особливо актуалізувалась. Щоб вирівняти ситуацію та підтримати аграріїв необхідно залучити належне фінансування, особливо, в зрошувальну інфраструктуру та техніку, а також запровадити дієві механізми державної підтримки. Наразі це є пріоритетним завданням Уряду», — зазначив  Ігор Петрашко, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

На сьогодні українські машинобудівні заводи виробляють зрошувальну техніку, що вже доступна до придбання за програмою часткової компенсації вартості (до 25%). Ця програма буде збережена і наступного року.

Крім того, планується запровадити нові якісні програми у сфері зрошення:

  • часткова компенсація вартості капітальних інвестицій в об’єкти зрошувальної інфраструктури та дренажу;
  • пільгове кредитування для будівництва зрошувальних об’єктів та відновлення дренажних систем;
  • надання державних портфельних гарантій суб’єктам, що не мають належного забезпечення.

Читати за темою: Завдяки зрошенню врожайність культур збільшується до 3 разів

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 13°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

57%