На Хмельниччині незаконно приватизували 80 га земельних ділянок

9 жовтня 2020 88 0
У Хмельницькій області 35 громадян безоплатно приватизували землю двічі, тричі та навіть 4 рази.
Kurkul.comУ Хмельницькій області 35 громадян безоплатно приватизували землю двічі, тричі та навіть 4 рази.

У Хмельницькій області 35 громадян безоплатно приватизували землю двічі, тричі та навіть 4 рази. Так, замість 70 гектарів, передбачених законом у межах безоплатної приватизації, громадянам було виділено майже 150 га землі для ведення особистого селянського господарства. Про це повідомив Роман Лещенко, голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, на своїй сторінці у Facebook.

«У ході аудиту безоплатної приватизації за 2013/20 роки, що триває у Держгеокадастрі, ми щодня виявляємо осіб, які використали своє право неодноразово. Поки тисячі українців роками чекають дозволи на приватизацію землі та отримують відмови, у Хмельницькій області знайшлися «щасливчики», які отримали землю двічі, тричі і навіть 4 рази», — розповів Роман Лещенко.

Читайте також: Для фермерів стартував набір на курс з управління зембанком Земельні Котики

Так, 35 громадян замість 70 га, передбачених законом у межах безоплатної приватизації, у підсумку стали власниками майже 150 га землі для ведення особистого селянського господарства.

«Йдеться лише про факти подвійного отримання земель у межах однієї області. Бо, на жаль, щодня ми виявляємо факти, коли одні й ті ж самі громадяни, або ж хтось використовуючи їхні документи, отримували по декілька земельних ділянок у різних регіонах», — зауважив голова Держгеокадастру.

Для прикладу, Іван Гончарук впродовж двох років отримав 4 земельні ділянки у Хмельницькій області, але в ході аудиту на Хмельниччині, виявили й нових «рекордсменів». Так, Максим Мотрин лише впродовж серпня 2017 року зміг отримати три земельні ділянки для особистого селянського господарства загальною площею у 5,8 га у Камянець-Подільському, Старосинявському та Летичівському районах.

«І це при тому, що за два місяці до того, в червні 2017 року, він вже отримав 2 га у Городоцькому районі Хмельницької області. Земельну ділянку, отриману в Старосинявському районі, Мотрин Максим уже повернув державі. Три інші були продані, та перебувають у власності третіх осіб. Зараз на них накладений арешт», — пояснив очільник відомства.

Читайте також: Названо область, що лідирує з продажу прав оренди на сільгоспземлю

За словами Романа Лещенка, виділення земель для 35 громадян з Хмельниччини — це була зовсім не випадковість, а схема. Оскільки більше ніж половина цих земельних ділянок невдовзі після виділення були продані місцевими агрокомпаніям.

Виконано за допомогою Disqus