В США створили три нових сорти ожини

25 жовтня 2020 71 0
В США створили три нових сорти ожини
pixabay.com

Найкраще зі східної та західної генетики ожини було поєднано для створення сортів Eclipse, Galaxy та Twilight, випущених Службою сільськогосподарських досліджень (ARS). Про це повідомляє міністерство сільського господарства США (USDA).

Зазначено, що дослідницька лабораторія садівничих культур ARS у Корваллісі, штат Орегон, працюючи разом із Сільськогосподарською експериментальною станцією Університету штату Орегон, поєднала бажані риси східної прямостоячої ожини та західної ожини в нові сорти з напівпрямостоячими пагонами, які не мають шипів.

Eclipse був першим із трьох сортів з цих схрещувань, який перемістився від тестових полів до остаточного відбору. Triple Crown, відомий найвищими показниками продуктивності, енергії та смаку, дозріває в кінці літа. Eclipse успадкував ті самі високі показники, але дозріває раніше. А також має твердішу шкіру, що дозволяє краще транспортувати та обробляти ягоду.

Читати також: Ягода лохини встановила новий рекорд Гіннеса

Другий сорт ожини, Galaxy, також схожий на Triple Crown. Але має тверду шкірку, як Eclipse. Проте, він достигає на кілька днів раніше, ніж Eclipse. Ягоди Galaxy трохи більші та темніші за ягоди Eclipse. На смак відчуваються нотки чорниці, м’яти та винограду.

Третій сорт теж має назву на тему неба — Twilight (Сутінки). Він дозріває останнім із трьох сортів, через 4-5 днів після Eclipse. Завдяки 7 східних ожин США та 1 західній ожині, рослини Twilight вищі, ніж Eclipse. Дегустатори відзначили його складний, глибокий смак ожини з квітковими та медовими нотами, але ягоди, можливо, не такі солодкі.

Читати за темою: Фермер Одеської області впровадив технологію вирощування суниці «на буграх»

Виконано за допомогою Disqus