Наступного року уряд виділить на агрострахування 672 млн грн

30 жовтня 2020 41 0
Наступного року уряд виділить на агрострахування 672 млн грн
Kurkul.com

Кабінет міністрів у 2021 р. планує виділити 672 млн грн на державну підтримку страхування сільгоспвиробників в Україні. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Вчора, 29 жовтня, відбулася презентація змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». 

«Враховуючи погодну турбулентність, глобальні зміни клімату та їх вплив на аграрне виробництво, впровадження ефективної системи агрострахування є надзвичайно актуальним завданням на сьогодні. Особливо ця нагальна потреба стала очевидною у зв’язку з посухою цього року на півдні України та неможливістю фермерів отримати доступ до страхового продукту і таким чином убезпечити себе від цих ризиків», — зазначив міністр економрозвитку Ігор Петрашко.

Міністр додав, що напрацьована концепція законопроєкту вже подана на обговорення до ЦОВВ. Після коментарів від міністерств і погодження позицій документ буде внесений від Кабінету Міністрів у Верховну Раду.

Запропонованими змінами буде чітко визначено:

  • суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;
  • договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;
  • правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;
  • збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;
    механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;
  • інформаційне забезпечення страхування с/г продукції з державною підтримкою.

Крім того, вносяться зміни щодо:

  • скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул;
  • уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

«У цивілізованому світі агрострахування — обов'язкова умова існування сільського господарства, особливо для аграрних країн. Ми впевнені, що законопроєкт, який ми сьогодні презентуємо, має докорінно змінити цю ситуацію», — зазначила Катерина Рожкова, перший заступник НБУ.

Страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою буде впроваджуватися вже з 2021 року. З цією метою в держбюджеті на наступний рік передбачені кошти.

«Нам потрібно забезпечити можливість для фермерів користуватися тим, чим користуються в усіх країнах світу. Державна підтримка агрострахування є в США, Канаді, в країнах ЄС. На державну підтримку страхування агропродукції ми плануємо спрямувати наступного року 672 млн грн. Це той старт, який дозволить створити умови для формування ринку агрострахування», — підсумував Ігор Петрашко.

Читати за темою: В Україні планують запровадити грантову підтримку дрібних фермерів

Виконано за допомогою Disqus