Замість боротьби із посухою нардепи лобіюють збільшення дотацій для картоплярів — заява

16 листопада 2020 53 0
Замість боротьби із посухою нардепи лобіюють збільшення дотацій для картоплярів — заява
Kurkul.com

Замість допомоги фермерам, які зазнали чималих втрат через погодні умови, нардепи лобіюють збільшення держпідтримки виробництва картоплі. Про це повідомив народний депутат «Слуга народу», голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу Олег Тарасов у блозі на AgroPolt.com.

«Готуючи держбюджет на 2021 р., нашим аграрним комітетом ВР було запропоновано уряду виділити додаткових 160 млн грн на підтримку виробництва картоплі. Ось він, наш першочерговий вектор дотацій в агросекторі. І це водночас, коли всі фермери переживають надзвичайно складний рік у зв’язку з жахливими погодними умовами. Як відомо, у цьому році через посуху втрачено близько 400 тис. га озимих культур. Окрім посухи, були ще й зливи, повені, внаслідок яких аграрії частково або ж повністю втратили свої врожаї», — повідомив Олег Тарасов.

Зазначимо, що питання компенсації втрат посівів неодноразово порушувалося нардепом як на засіданні аграрного комітету, так і перед Мінекономіки. Проте, результату поки немає. Попри те, що на усі програми підтримки с/г товаровиробників у бюджеті передбачено 4 млрд грн, хоча б якусь частину з цих коштів на актуальне і болюче для агросектору питання уряд та комітет знайти так і не спромоглися.

Олег Тарасов повідомив, що основним передовиком боротьби за українську картоплю у парламенті став підкомітет з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі аграрного комітету ВР.

«Саме від цього комітету було запропоновано виділити 100 зі 160 млн грн на картоплесховища. Серйозно? Що це повинні бути за дива аграрних технологій, які потребують таких значних коштів? З такими очільниками напряму економічної і фінансової політики в АПК нас можуть чекати ще й не такі сюрпризи», — зазначив нардеп.

Виконано за допомогою Disqus