Реклама

Попит на послуги лізингу в сільгоспсекторі активно зростає — думка

18 січня 2021 73 0
Попит на послуги лізингу в сільгоспсекторі активно зростає — думка
Kurkul.com

Український ринок лізингу все ще продовжує відновлюватися після падіння в кризовому 2014 р. Загальна вартість лізингових угод, укладених у 2019 р., склала 26,2 млрд грн, що на 18% більше, ніж у 2018 р. Проте обсяг угод поки не досяг показника 2013 р. коли уклали договорів на 31,6 млрд грн. Про це йдеться у матеріалі «Вранці — гроші, ввечері — трактор. У країні зростає попит на лізингові послуги» на Latifundist.com.

В матеріалі зазначається, що в Україні найбільшими лізингоотримувачами після представників транспортної галузі традиційно є сільгоспвиробники. За даними Асоціації лізингодавців України, у 2019 р. з урахуванням повторного і зворотного лізингу аграрії уклали угоди на поставку сільгосптехніки на 5,5 млрд грн, а за три квартали 2020 р. — на 4,7 млрд грн. Минулого року аграрії отримали через лізинг 1 834 сільгоспмашини, а в січні-вересні 2020 р. — 1 706 одиниць сільгосптехніки.

«Динаміка позитивна, тому що з року в рік в цілому ринок лізингу поступово зростає, як і попит на послуги лізингу в сільськогосподарському секторі. Якщо у другому кварталі 2020 року через коронакризу ринок дещо «просів», то сегмент сільгосп лізингу продовжував зростати», — розповіла Марина Масіч, директор Асоціації лізингодавців України.

В останні роки частка сільського господарства в структурі лізингового портфеля становить 25-30%. Таким чином, попри кризу, аграрний лізинг в країні продовжує розвиватися. На цей ринок виходять нові гравці.

Як зазначається у матеріалі, у вересні 2020 р. фінансовий лізинг запустив Credit Agricole Bank, який тісно співпрацює з учасниками аграрного ринку.

«Це еволюційний етап розвитку Credit Agricole. Адже банк вже тривалий час є лідером на ринку автокредитування, а також стратегічним партнером для аграріїв, пропонує партнерські програми фінансування покупки агротехніки. Ми володіємо гарною експертизою в суміжних напрямках, що послужило поштовхом до виходу на ринок лізингу», — розповів Олександр Чеснакофф, заступник члена правління Credit Agricole Bank.

Банкіри також зазначають, що український ринок лізингових послуг має хороший потенціал для зростання і попит на послугу активно формується.

Читайте також: Аграріям Харківщини компенсовано понад 57 млн грн за придбану сільгосптехніку

Виконано за допомогою Disqus

Реклама