Реклама

Погодні умови негативно впливають на розвиток озимих на Прикарпатті — аграрії

12 лютого 2021 87 0
Погодні умови негативно впливають на розвиток озимих на Прикарпатті — аграрії
Kurkul.com

Третю зиму поспіль синоптики Прикарпаття фіксують тенденцію до зміни клімату в регіоні. Різкі перепади температури негативно впливають на розвиток озимих культур і рослина не може себе забезпечити поживними речовинами. Про це інформує Коломия Сьогодні.

«Перепади температури від мінус до плюс десяти негативно впливають на розвиток рослин. От навіть на полі видно, що рослини є жовтіші і зеленіші. Це все дія перепадів температур. Рослина не може себе забезпечити поживними речовинами. Вона живе, корінець не працює, листочки відчувають тепло, вони хочуть рости. Через це проходить частково редукція азоту з листочків. Переходить у молодші листочки, аби вони могли дати на майбутнє якийсь врожай», — розповідає Ігор Гринюк, головний агроном агропідприємства Тлумацької ОТГ.

За його словами, для доброго урожаю зернових потрібна певна погода, але ідеальних погодних умов останніми роками він на Прикарпатті не спостерігав.

Читати також: Озимі культури знаходяться в стані зимового спокою — фахівці

Загалом аграрії Прикарпаття засіяли озиминою понад 70 тис. га. Як розповів Іван Андріїшин, директор департаменту агропромислового розвитку, зараз стан озимих культур добрий.

«Визначають стан перезимівлі методом відбору взірців. Це роблять три рази на рік — 25 січня, 23 лютого і 10 березня. Перший етап відбору взірців уже відбувся. Результати, які представили департаменту, свідчать про те, що 93 % перебувають у доброму стані, а 7 % — у задовільному», — зазначив він.

За даними обласного центру з метеорології, на Прикарпатті протягом наступних п’яти днів синоптики очікують зниження температури та сніг. За словами метеоролога Ірини Марчук, упродовж останніх 3 років похолодання фіксують саме навесні, а за останні 10 років — найтепліші зими.

Читати за темою: Фермер на Запоріжжі почав підживлювати озимі вже наприкінці січня

 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама