Подекуди в Україні посіви озимих вкрила підвішена льодова кірка

17 лютого 2021 799 0
Подекуди в Україні посіви озимих вкрила підвішена льодова кірка

За спостереженнями науковців Інституту сільського господарства Степу НААН у Кіровоградській області внаслідок випадання опадів у вигляді дощу за температури повітря нижче 0 ℃ на поверхні снігу утворилася висяча мутна льодяна кірка товщиною 0,8-1,3 см, інформує SuperAgronom.com.

Зазвичай висяча кірка не шкодить рослинам, навіть відіграє певну захисну дію, проте, при тривалому її існуванні може викликати випрівання.

У південно-східних районах області, де висота снігового покриву була  незначна і становила 2-3 см, при відтаванні снігу в низинних частинах полів утворилися блюдця з притертою льодяною кіркою. Ця кірка механічно пошкоджує рослини та посилює негативну дію морозів, а тому у місцях її утворення може призвести до загибелі рослин.

Короткочасна підвішена льодова кірка утворилася і на полях Дніпропетровської області, але вона в останній день декади з підвищенням температури повітря повністю розтанула.

На думку вчених, необхідно звернути увагу, що за великої строкатості висоти снігового покриву більш рівномірно він буде залягати на полях, де збереглися рослинні рештки, у тому числі стерня попередньої культури (при використанні No-till технології).

У цілому, наразі посіви озимих зернових культур знаходяться у доброму та задовільному стані.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 19°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

61%