Реклама

На Херсонщині недобір вологи — аграрії

12 лютого 2021 643 0
На Херсонщині недобір вологи — аграрії
Kurkul.com

На Херсонщині снігу випало від 20 до 44 мм і цього недостатньо, аби гарантувати гарний врожай зернових улітку. Повідомляє golos.com.ua.

«Січень був досить теплим, і в ньому знайшлося достатньо «вікон», аби підживити селітрою і карбамідом посіви озимих пшениці та ячменю на трьох тисячах гектарів. Зараз вносимо добрива на ріпаку. Тривожить, що снігом землю тільки притрусило. В нас випало лише півтора-два міліметри опадів, а для нормального зволоження метрового шару ґрунту їх потрібно від 20 до 44 міліметрів», — розповів директор дослідного господарства «Асканійське» (Каховський район), кандидат сільськогосподарських наук Віктор Найдьонов.

Як зазначила директор Інституту зрошуваного землеробства (Херсон), член-кореспондент НААН України Раїса Вожегова, на Херсонщині практично всюди снігу випало обмаль — натомість лише подекуди йшли тривалі дощі. Проте вони недобір вологи компенсували тільки частково. 

«Моніторинг посівів озимих показує, що повсюдно в регіоні вони в хорошому стані. Та й дощі, й сніг додали в ґрунті вологи тільки на третину від норми. Залишається сподіватися на опади впродовж лютого та на початку весни», — додала Раїса Вожегова. 

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus