Реклама

Ліцензування зберігання пального потрібно замінити декларуванням — думка

4 березня 2021 114 0
Ліцензування зберігання пального потрібно замінити декларуванням — думка
Kurkul.com

Секретар аграрного комітету Іван Чайківський пропонує замінити ліцензування пального для аграріїв — декларуванням, а штрафи за порушення зробити градаційними. Про це він розповів у матеріалі на AgroPolit.com.

«Питання актуальне тому, що окремі недобросовісні підприємці придумують різні схеми з пальним, тим самим кидаючи тінь на добросовісних аграріїв», — заявив Іван Чайківський.

За його словами, з одного боку, держава вирішила це шляхом видачі ліцензій на зберігання пального, але з іншого боку податкова служба вимагає від виробників документи, ведення яких для малого та середнього аграрія — це додаткові затрати та й сам підхід в принципі не підпадає під спрощення ведення бізнесу самозайнятим населенням.

Нагадаємо, з 1 квітня 2020 р. кожен суб’єкт господарювання, який зберігає пальне, незалежно від цілі такого зберігання має спочатку отримати на це ліцензію. В іншому випадку йому грозить штраф у 500 тис. грн. 

Об’єднання та асоціації сільськогосподарських товаровиробників почали виступати за повне скасування ліцензування зберігання пального для власного споживання.

«Зараз хвиля перевірок агровиробників досягла диких масштабів, а податківці у своїй діяльності не гребують застосовувати суто бюрократичні інструменти. До речі, база нормативних документів, якою керується податкова, також потребує оновлення та актуалізації», — заявив Іван Чайківський. 

Також він розповів, що інспекторами перевіряється вся документація: починаючи від журналу заправника до паспортів на цистерни, порівнюються фактичні обсяги роботи техніки з кількістю пального на його заправку вказану в документах та знаходяться правопорушення там, де їх ніколи не було.

«Якщо говорити про середнє чи велике аграрне підприємство яке має в штаті профільних працівників то воно ще може забезпечити ведення необхідної документації, але дрібний фермер немає ні часу, ні вільних рук, щоб самому собі виписувати дозвільні документи на заправку та вести цей облік», — впевнений Іван Чайківський.

Читати за темою: Аграрії пропонують зробити поетапним накладення штрафів за порушення щодо зберігання пального

Секретар аграрного комітету вважає, що обов’язкове ліцензування зберігання пального — це зайва перепона на шляху українського аграрного сектору. Держава має підтримувати вітчизняних аграріїв, а не ставить їм палки в колеса, а постійні перевірки та штрафи є причиною корупції на місцях та приводять до переходу аграріїв в тінь.

«Я пропоную аграрному комітету розробити спільний законопроект разом з профільними аграрними асоціаціями, який би дозволив державі контролювати пальне, а добросовісним аграріям використовувати пальне без зайвих перешкод. Пропонувати Верховній Раді у найкоротші строки внести зміни в законодавство та розробити градацію для агровиробників за площею землі, яка ними обробляється, та розміри штрафів, які повинні сплачувати порушники», — наголошує Іван Чайківський.

Виконано за допомогою Disqus