На Київщині викрито незаконний експорт продукції на 500 млн грн

5 березня 2021 67 0
На Київщині викрито незаконний експорт продукції на 500 млн грн
pixabay.com

На Київщині викрито низку суб’єктів господарювання, які здійснили реалізацію товарів за межі митної території України на загальну суму 508,6 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби України.

Зазначається, що для ухилення  від сплати податку на прибуток брокерські компанії готували пакет документів від  підприємств з ознаками фіктивності.

«Фактично високоліквідна продукція (горіхи волоські, насіння гарбуза)  купувалися у населення України та у фермерських господарств за готівкові кошти без відображення операцій в бухгалтерському та податковому обліку, після чого брокерські компанії здійснювали митне оформлення товарів  в режимі «експорт»  компаніями з ознаками фіктивності. Завдяки такій схемі валютна виручка від компаній-нерезидентів залишалася за кордоном, а податки до державного бюджету не сплачувалися», — йдеться у повідомленні.

Читати також: На Закарпатті фермер незаконно добув корисні копалини на майже 2 млн гривень

Так, за результатами аналітичних досліджень управлінням боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Київській області  встановлено, що з метою ухилення від сплати податків та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом посадові особи так званих «експортерів» вчинили протиправні дії, спрямовані на приховування незаконного походження активів, з подальшим введенням  їх в легальний обіг  через оформлення експортних операцій  на загальну суму 508,6 млн грн.

«За вказаним фактом  зареєстровано кримінальне провадження за ч.2 ст. 364, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває», — зазначили у Державній податковій службі України.

Читати за темою: На Запоріжжі колишній директор сільгосппідприємства привласнив понад 3 млн грн

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

2.3м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%