На ринки Житомирщини не допустили 3 тонни овочів з нітратами

26 квітня 2021 30 0
На ринки Житомирщини не допустили 3 тонни овочів з нітратами
pixabay.com

У квітні на ринки Житомирщини не допустили понад 3 т овочів, в яких виявили перевищення вмісту нітратів. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в області.

«На ринках області недопущено до обігу 3164,6 кг ранньої овочевої продукції, де було виявлено перевищення вмісту нітратів. Так, у зв’язку з перевищенням вмісту нітратів недопущено до реалізації: 1743 кг огірків, 1291 кг редьки, 80 кг буряка столового, 30 кг капусти ранньої та 20 кг кабачків», — йдеться у повідомленні.

Держпродспоживслужба наголошує, що продукція з перевищенням вмістом нітратів надійшла на агропродовольчі ринки Житомирщини з південних регіонів України.

Читати за темою: Через пізню весну реалізація ранньої капусти затрималася на 10 днів

Фахівці пояснюють, що нітрати постійно присутні в організмі людини і в цьому немає нічого страшного, адже згодом частина їх легко виводиться. Небезпека виникає тоді, коли спостерігається надлишок цих речовин. 

«Потрапивши до шлунково-кишкового тракту нітрати в процесі хімічних реакцій частково відновлюються до нітритів. Останні при надходженні в кров можуть викликати метгемоглобінемію, а також пригнічення активності ферментних систем, що беруть участь в процесі тканинного дихання, тобто, інакше кажучи, відбувається «кисневе голодування» клітин і тканин. При вживанні високих доз нітратів можуть проявлятись симптоми нітратного отруєння: нудота, задуха, посиніння шкірних покривів та слизових оболонок, діарея», — інформує Держпродспоживслужба.

Читати також: В Уманському тепличному комбінаті почали вирощувати фіолетові томати

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

1.9м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%