Реклама

США. Переробника за невчасний розрахунок з фермером штрафують на $11 тис.

22 січня 2016 103 0
В американському конгресі немає людей, які б відстоювали інтереси аграріїв
24tv.uaВ американському конгресі немає людей, які б відстоювали інтереси аграріїв

У Сполучених Штатах Америки діє низка організацій, які підтримують свинарів як на національному, так і на рівні штатів, сказав в інтерв’ю PigUa власник компанії Hog Slat Томмі Херрінг (Сполучені Штати Америки).

За його словами, зокрема це фонд Pork Checkoff, який формують самі виробники. Держава його не субсидує. З цього фонду виділяють кошти (40 центів із кожних $100 за реалізованих на забій свиней) на дослідження та наукові розробки, освітні програми, популяризацію свинини, тобто усе, що сприяє розвитку галузі загалом.

До того ж, у США з 1921 р. діє Packers and Stockyards Program, яка виникла через необхідність захищати інтереси фермерів, коли заготівельники затримували плату за поставлених тварин, повідомив Томмі Херрінг.

«Створена державою організація почала контролювати процес розрахунку. Якщо фермеру не заплатили у день поставки, із переробника стягнуть штраф — нині це близько $11 тис. В Україні, як мені відомо, оплату можна чекати кілька тижнів. Така схема погано позначається на грошовому потоці і ліквідності підприємства», — зазначив він.

Також додає, що жодний фонд в Америці не лобіює політичні інтереси свинарів. Якщо виробники прагнуть змін на законодавчому рівні, то самостійно розробляють рекомендації, які передають державним органам. Ті їх розглядають і, якщо вважають правомірними, вносять зміни у нормативні документи.

При цьому розробка поправок та доведення їх переваг — це колективна робота виробників, асоціацій і наукових установ. В американському конгресі немає людей, які б відстоювали інтереси аграріїв, адже мало хто з його представників (близько 3%) займається рослинництвом чи тваринництвом та розуміється на особливостях аграрного сектора», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus