Агроному одного із підприємств Херсонщини висунули підозру щодо загибелі червонокнижних журавлів

7 липня 2021 84 0
Агроному одного із підприємств Херсонщини висунули підозру щодо загибелі червонокнижних журавлів
pixabay.com

Правоохоронці завершили перший етап розслідування причини масової загибелі рідкісних птахів в заповіднику «Асканія-Нова». Прокуратура висунула повідомлення про підозру агроному одного з місцевих сільгосппідприємств, який причетний до отруєння птахів. Повідомляє Голос України.

«За даними слідства, агроном одного з господарств, яке входить в склад великого агрохолдингу, дав робітникам вказівку масово «засівати» зерном-отрутою для мишей поля, аби виходило швидше та простіше позбутись гризунів. Хоча за технологією, отруту потрібно розміщувати безпосередньо в нірках шкідників. Відповідно отрута була в вільному доступі для інших тварин і птахів», — повідомили в Головному управлінні нацполіції Херсонщини.

У поліції зазначають, що на виклик слідчого для повідомлення підозри агроном не з'явився і по нього довелося спеціально їхати розшуковцям. Підприємство, де він працював, також усіляко саботувало слідчі дії.

Проте це ще не буде остаточним завершенням тривалого й складного розслідування.

«Нині встановлюємо, звідки в Україну ввозили приманку на основі токсичного бродіфакуму, хто і де її сертифікував, як розмитнювали. На це потрібен ще не один місяць. І не виключено, що за результатами перевірок у справі фігуруватимуть не тільки аграрії, а й чиновники з різних міністерств та відомств», — прокоментував ситуацію начальник Головного управління нацполіції Херсонщини Олександр Прокудін.

Нагадаємо, в січні у заповіднику «Асканія-Нова» за тиждень вимерло близько 185 журавлів, занесених до Червоної книги.

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%