Уряд має скооперуватися з ЄБРР для кредитування фермерів — експерт

106
0
Поглиблена співпраця з ЄБРР сприятиме фінансуванню українських фермерів
inews.bgПоглиблена співпраця з ЄБРР сприятиме фінансуванню українських фермерів

Поглиблена співпраця з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) сприятиме фінансуванню українських фермерів, про це в ексклюзивному інтерв'ю AgroPolit.com повідомив радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Еверт Ян Краенбрінк.

«Тут питання до самої держави: просто допомогти підсобним господарствам або ж поставляти продукцію тваринництва на зовнішні ринки. Якщо ви хочете експортувати молочні продукти, то ви повинні дотримуватися суворих норм усього процесу виробництва», — зазначив дипломат.

Читати по темі: Без кооперативів розвиток дрібного фермерства неможливий — експерт

За його словами, зараз половина молока на переробку надходить від господарств, які ніхто не перевіряє. Держава повинна врегулювати питання фінансування виробників: дрібним фермерам дуже складно отримати кредити, тоді як великі агрохолдинги мають доступ до зовнішніх джерел фінансування.

«Можливо, уряду треба піти шляхом кооперації з ЄБРР, що так само було ключовим чинником розвитку голландського АПК у 50–60 роки ХХ століття, коли ми диверсифікували всі ризики – й отримали довіру банків», — сказав він.

Читати по темі: ЄБРР шукає нові інструменти фінансування фермерів

Також додав, що все це було зроблено державою.

«Я знаю, що це коштує грошей, але це повинно полегшити фермерам доступ до фінансування», — підсумував він.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus