Кількість сертифікованих органічних виробників виросте втричі — Павленко

42
0
В Україні розвиватимуть органічне землеробство
МінагропродВ Україні розвиватимуть органічне землеробство

Наріжним каменем для розвитку органічного землеробства в Україні є врегулювання законодавчого поля, про це у своєму блозі виданню «Лівий берег» сказав міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Міністерство аграрної політики та продовольства у рамках розробки та підготовки проекту закону України «Про внесення змін до Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» у 2015 р. залучило до обговорення широке коло експертів та учасників ринку, провівши 8 засідань робочої групи з питань вдосконалення законодавства і нормативно-правових актів у сфері органічного виробництва.

Мета нової редакції закону дуже проста — забезпечити повноцінний та ефективний розвиток органічного виробництва у країні.

Мінагропрод запропонував такі основні індикативні показники розвитку органічного виробництва:

  • зростання частки сільськогосподарських угідь, сертифікованих відповідно до органічних стандартів у 2017 р. до 5%, у 2020 р. – до 7%;

  • збільшення кількості сертифікованих органічних товаровиробників, що займаються виробництвом молока, овочів, фруктів та лікарських рослин до 2017 р. не менше, як у 3 рази, до 2020 р. — у 10 разів;

  • зростання частки органічної продукції у 2017 р. до 7%.

Це вирішить і ряд соціальних проблем, які мають місце останнім часом. Це, насамперед, створення додаткових робочих місць у сільській місцевості, нових перспектив для малих та середніх фермерських господарств, нарощування експортного потенціалу органічної продукції, яка останнім часом користується зростаючим попитом у світі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus