Громада на Черкащині відбирає майно у інвестора на декілька мільйонів гривень

20 жовтня 2021 1240 0
Михайло Пацьора, співзасновник підприємства «Чорнобай-Тепло»
Zemliak.comМихайло Пацьора, співзасновник підприємства «Чорнобай-Тепло»

Між владою Чорнобаївської ОТГ на Черкащині та приватним підприємством «Чорнобай-Тепло» відбулась неоднозначна ситуація: влада громади намагається відібрати у бізнесмена майно на декілька мільйонів гривень. Про це йдеться в матеріалі «Інвестиційна (не)привабливість Чорнобаївської громади: історія компанії-тепловика» на  Zemliak.com.

Як зазначається, у 2018 р. підприємство «Чорнобай-Тепло» виграло тендер на оренду майнового комплексу та постачання теплової енергії й уклало відповідний договір.

За цей час «Чорнобай-Тепло» інвестувало у свій напрямок роботи майже 6 млн грн: своїми коштами перевело систему теплопостачання на твердопаливні котли, оновило частину тепломереж та надавало послуги за прийнятими місцевим виконкомом тарифами.

«Але ситуація змінилася, коли у 2020 р. Чорнобаївщині відбувся фінальний етап децентралізації та реорганізації районів. У цей час остаточно було створено Чорнобаївську громаду в її сучасному вигляді і пройшли місцеві вибори на основі нового адміністративно-територіального устрою», — зазначається у матеріалі. 

Як розповів співзасновник підприємства «Чорнобай-Тепло» Михайло Пацьора, новобрана влада вирішила більше не віддавати послуги з енергопостачання на аутсорс приватній фірмі. Натомість, за його словами, у Чорнобаї вирішили «реанімувати» власне комунальне підприємство, забрати з оренди майновий комплекс та своїми силами виробляти й доставляти користувачам тепло. 

Підприємець додав, що йому довелося вимушено демонтувати свої котли та інше супутнє обладнання, бо місцева влада навіть не розглянула можливість їх викупу за адекватною ринковою ціною.

Наразі Михайло Пацьора повідомив, що влада намагається відібрати у підприємства майно.

«У разі вашої відмови від передачі майна селищна рада буде все це розцінювати як повернення майна з поліпшеннями, які були зроблені без згоди орендодавця та які переходять у власність селищної ради», — наголосив Чорнобаївський селищний голова Сергій Любивий.

Єдине, чого нині хоче підприємець — це хоча б частково повернути вкладені інвестиції.

«Усе, що прошу, — повернути мені моє. Або щоб громада викупила в мене ці модернізації за ринковою ціною. Кілька мільйонів, які ми вклали в котельні і тепломережу, — це ж не жарти. А вони мені фактично пропонують насилу в пів ціни викупити труби… Тож я ніколи нікому не пораджу інвестувати кошти в  Чорнобаївську громаду, щоб уберегти від таких наслідків. Хіба так має громада співпрацювати з бізнесом?», — пояснив бізнесмен.

Читайте також: Безоплатну приватизацію землі можуть скасувати 

Виконано за допомогою Disqus