Україна та Литва продовжать спільний розвиток АПК

17 лютого 2016 47 0
Україна та Литва підтримують одна одну в процесі розвитку АПК
www.kinakh.com.uaУкраїна та Литва підтримують одна одну в процесі розвитку АПК

Україна та Литовська Республіка продовжать планомірний і взаємовигідний розвиток торговельно-економічних відносин у сфері АПК, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Про це йшла мова під час зустрічі заступника Міністра з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької та Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса.

«Я хочу відзначити активний діалог та співпрацю між аграрними Міністерствами обох країн. Україну цікавить запозичення литовського досвіду та співпраця в питаннях гармонізації українського законодавства до європейських норм, зокрема, в сфері безпечності продуктів харчування. Також варто виокремити співпрацю у сфері органічного виробництва. Вважаю, що наша держава має серйозний нерозкритий потенціал в цій сфері», — зазначила Владислава Рутицька.

Окрім того, сторони обговорили спільні візити та серію експертних консультацій щодо надання державної підтримки виробникам сільськогосподарської продукції та розвитку підприємницьких ініціатив у сільській місцевості.

Довідково

За 11 місяців 2015 року товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Литвою склав $109,5 млн що на $63 млн менше порівняно з показниками 2014 року.

Експорт – $87,8 млн, що на $54,7 млн менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Експортувалась переважно наступна продукція:

— залишки і відходи харчової промисловості – $20,9 млн;

— зернові злаки –$16,5 млн;

— олія – $13,8 млн;

— какао-боби, продукти з нього, шоколад – $5,2 млн.

Імпорт – 21,7 млн. дол. США, що на $8,2 млн менше. Імпортувалась наступна продукція:

— тютюн та вироби з нього – $5,8 млн;

— спирт – $4,0 млн;

— готові чи консервовані продукти з риби та ракоподібні – $3,1 млн;

— м'ясо та субпродукти – $2,03 млн.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

48%