До керівництва Артемсіллю намагаються повернутися колишні регіонали — Краснопольський

18 лютого 2016 71 0
Колишній керівник підприємства Денис Фоменко знизив показники підприємства до критичної межі
112.uaКолишній керівник підприємства Денис Фоменко знизив показники підприємства до критичної межі

Мінагропрод втретє проводить конкурс на посаду директора ДП «Артемсіль», який був оголошений 1 лютого 2016 року. Наразі, до 3 березня триває прийом документів від претендентів, зазначає прес-служба відомства.

За словами першого заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського, на двох попередніх конкурсах переможців не було обрано, оскільки жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів членів Конкурсної комісії.

«Сьогодні Конкурсна комісія, до складу якої входять представники рекрутингових та консалтингових компаній (Alexander Hughes, ARTE Business Group, rabota.ua) здійснюють прийом документів претендентів. На 17 лютого маємо лише 5 кандидатів. Разом з тим, ми бачимо, що до керівництва стратегічним держпідприємством намагаються повернутися колишні представники Партії регіонів, свідченням чого є розгортання ними брудних інформаційних кампаній у ЗМІ», — підкреслив Ярослав Краснопольський.

Перший заступник міністра в якості прикладу наводить ситуацію з колишнім керівником ДП «Артемсіль» Денисом Фоменко, який, за його словами, сьогодні намагається знову за будь-яку ціну отримати посаду.

Денис Фоменко залишився працювати в.о. директора «Артемсолі» після того, як його колишнього керівника Олександра Степаненка було звинувачено у сепаратизмі. До червня 2015 року він виконував обов’язки гендиректора підприємства, не маючи досвіду роботи у солевидобувній промисловості. Його стаж складає робота на посадах керівника мережі міні-маркетів у Донецьку та Донецькій області, директора автосервісу у Донецьку, а також головування у Донецькому регіональному відділенні «Союзу молоді регіонів».

«Протягом перебування Дениса Фоменко на посаді в ДП «Артемсіль» виробничі показники підприємства впали до критичної межі. Прибуток за перше півріччя 2015 року зменшився в 1,62 рази. Дебіторська заборгованість зросла у 2,6 рази — на 221,2 млн грн. Крім того, одноосібним рішенням, без будь-яких погоджень він підписав депозитний договір на розміщення коштів у сумі $1,2 млн у банку «Фінанси і кредит», неплатоспроможність якого на той час була очевидною, а пізніше й визнана офіційно. Ці кошти підприємства, плюс 292 тис. грн з поточного рахунку – фактично втрачені через рішення Дениса Фоменка», — говорить Ярослав Краснопольський.

До того ж, додає чиновник, Денис Фоменко постійно намагався відновити постачання української солі на російський ринок.

«І це в той час, коли всі розуміли, що торгівельне ембарго з боку РФ неминуче, а Мінагропрод максимально диферсифікувало ринки збуту і позбавлялось залежності від непрогнозованого ринку сусіда. Але пан Фоменко продовжував їздити у відрядження до РФ, не погоджуючи це з Мінагропродом, з приводу чого СБУ порушило кримінальну справу. Після такої діяльності пана Фоменка було звільнено з посади. І тепер він намагається знову отримати посаду, вдаючись до тиску через інформаційні компанії у медіа», — говорить Ярослав Краснопольський.

Проте, він запевняє, що конкурс на посаду директора ДП «Артемсіль» буде проведено максимально прозоро й відкрито. Основним завданням переможця стане підготовка підприємства до приватизації.

«Міністерство не втручається в операційну діяльність підвідомчих держпідприємств, це повністю зона відповідальності керівників ДП. На жаль система корупції глибоко укорінилась у держсекторі, і здолати її можна не кадровими рішеннями, а шляхом тотальної приватизації. Тож запрошую всіх бажаючих взяти участь у конкурсі», — наголосив Ярослав Краснопольський.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 7°

Вітер

1.2м/с

Опади

0мм

Вологість

41%