Вартість оренди сільгоспземель зросте — експерт

23 лютого 2016 103 0
Зараз орендні ціни на сільськогосподарські землі занижені
techcrunch.comЗараз орендні ціни на сільськогосподарські землі занижені

Вартість оренди державних земель сільськогосподарського призначення зросте найближчим часом. Це стане можливим після підписання Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» №2279. Про це у коментарі інформаційному агентству «Правда» заявив член ради асоціації «Земельна спілка України» Сергій Біленко.

«Зараз орендні ціни на сільськогосподарські землі занижені. Вони збільшаться на кілька відсотків», — наголосив він.

Сергій Біленко пояснив, що вже зараз середня орендна плата за користування землями сільгоспрпризначення становить від 7% до 10%. Хоча ще рік тому цей показник у середньому становив 5%.

Читати по темі: Парламент заборонив Держгеокадастру «дерибанити» державні землі

Експерт додав, що перші кроки до збільшення орендних ставок на землі сільськогосподарського призначення були зроблені минулого року, коли зняли обмеження на максимальну вартість оренди державних сільгоспземель у розмірі 12% від нормативної оцінки ділянки.

Наразі документ очікує підпису голови ВРУ Володимира Гройсмана, далі його має підписати Президент України Петро Порошенко.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, буде відмінено дозвіл надавати землі державної та комунальної власності в оренду без проведення аукціонів. Вийнятки становитимуть земельні ділянки для учасників АТО.

Виконано за допомогою Disqus