Реклама

Аграрії засіяли на 24% менше площ, ніж торік — Шмигаль

11 травня 2022 79 0
Аграрії засіяли на 24% менше площ, ніж торік — Шмигаль
Kurkul.com

Станом на 9 травня сільгоспкультурами в Україні засіяно 8,6 млн га, що лише на 24% менше від минулорічних показників. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду, пише пресслужба КМУ.

«Завдяки злагодженій роботі аграріїв та держави ми доволі успішно проходимо цю найважчу в історії України посівну кампанію. Аграрії отримали понад 20 млрд грн пільгових кредитів за різними державними програмами. Ми допомогли з насінням, пальним, добривами. Все це для того, аби галузь не зупинялася та працювала на відновлення української економіки», — зазначив очільник Уряду.

Читати за темою: На Волині фермер не може засіяти поля через протести селян

Прем’єр-міністр нагадав, що ще в березні проведення посівної називали одним із найбільших викликів для України на економічному фронті. Він наголосив, що підбиваючи проміжні підсумки, українці всі разом впоралася з цим завданням.

Водночас Денис Шмигаль підкреслив, що в нинішніх умовах посіяти врожай — це половина роботи. Його також потрібно зібрати та експортувати.

«Домовляємося з іншими країнами про розширення наших експортних можливостей через їхні порти. Збільшуємо пропускну здатність нашого західного кордону, покращуємо залізничну та автомобільну логістики. Разом з усіма міжнародними партнерами та організаціями шукаємо шляхи розблокування нашої морської торгівлі», — додав Денис Шмигаль.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus