Сушіння зерна на трісці у 5 разів економніше, ніж на природному газі — досвід

19 жовтня 2022 1220 0
Сушіння зерна на трісці у 5 разів економніше, ніж на природному газі — досвід
Latifundist.com

В компанії «Галс Агро» вирощене зерно зберігають на двох елеваторах. Після минулорічного сезону сушіння задумалися над тим, щоб перевести свої три зерносушарки на альтернативне паливо — обладнати теплогенераторами, які будуть працювати на трісці та пелетах. Про це йдеться у матеріалі «Як перевести зерносушарку на альтернативне паливо: досвід і поради від Галс Агро» на Latifundist.com.

Так, в компанії порахували, що сушіння зерна на трісці економніше у 5 разів, ніж якщо сушити його на природному газі. Тому такий проєкт зможе окупитися вже за сезон.

Як видно з таблиці, сушіння кукурудзи на пелеті від найближчого її конкурента, — скрапленого газу, — дешевше в 4 рази.

В «Гасл Агро» радять перед тим, як починати такий проєкт визначитися з тим, яка саме сировина буде використовуватися в якості палива для теплогенератора. В холдингу від початку вирішили, що будуть працювати на пелеті і трісці. Якщо пелету закупляють, то тріску заготовляють самі.  Для цього домовляються з територіальними громадами про розчищення хащів та розліснення земельних ділянок.

«Проблем з сировиною для теплогенераторів немає. Пелети ми купуємо у різних постачальників за різними цінами. Цього року закупили понад 1 тис. т пелет та заготовили приблизно 500 т тріски. Взагалі про заготівлю сировини потрібно думати весною. Зараз її теж можна знайти, але ціни будуть зовсім інші», — пояснив Павло Пустовойт, керівник Чернігівського кластеру «Галс Агро».

Він також зазначив, щоб посушити 1 тонно-відсоток зерна потрібно 2,5  кг пелет та 5-6 кг тріски. Щодо останньої, то є декілька нюансів. В ідеалі вологість тріски не повинна перевищувати 12-15%. Звісно, що вологість тріски багато в чому буде залежати від старанності персоналу та технологічних можливостей підприємства. В тих теплогенераторах, які поставив «Галс Агро» допускається спалювання тріски з вологістю 25%.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus